Проекти i Резолюції


Розвиток конкуренції на ринку природного газу як шлях до економічного зростання

Брак вільної конкуренції і великі адміністративні бар'єри для входу на ринок природного газу України є одними з численних проблем у цьому секторі. 14 травня 2015 року Фонд розвитку конкуренції провів круглий стіл з питань розвитку конкуренції на ринку природного газу за участі місцевих і міжнародних експертів у відповідних галузях. По закінченню заходу експерти дійшли висновку: забезпечити лібералізацію ринку природного газу та визначити реальну ринкову ціну на природний газ. Для досягнення цієї мети, Фонд розвитку конкуренції, за сприянням Експертної Ради, розробили рекомендації для відповідних державних органів. Ці рекомендації можливо переглянути в повному обсязі нижче.

Посилання: резюме l резолюція l ЗМІ l програма l фотографії


Роль Антимонопольного комітету України, конкурентної політики та законодавства на сучасному етапі економічних реформ в Україні

На разі Україна проходить важливий період реформ, від успіху яких залежить її подальший економічний прогрес. Фундаментальну роль у реалізації цих реформ відіграє Антимонопольний комітет України. У зв'язку з цим 14 травня 2015 року Фонд розвитку конкуренції провів круглий стіл з питань застосування конкурентної політики в процесі здійснення реформ. У ході дискусій обговорювалося зниження бар'єрів виходу на ринок з метою залучення зовнішніх інвестицій і підвищення ефективності конкурентного законодавства. Фонд розвитку конкуренції розробив рекомендації для відповідних державних органів України, з якими можливо ознайомитися нижче.

Посилання: резюме l резолюція l програма l фотографії


Розвиток ефективних взаємовідносин Антимонопольного комітету України та бізнесу: економічні концентрації

Попри те, що українське конкуренційне законодавство ґрунтується на європейських правових принципах і традиціях, воно все ж таки потребує, подальшого вдосконалення, власне, як практика його застосування. У зв'язку з цим 29 липня 2015 року Фонд розвитку конкуренції провів круглий стіл з питань удосконалення конкурентного законодавства. Дискусії круглого столу охоплювали тему ефективних відносин між бізнесом і АМКУ, зокрема, злиття і контролю за злиттями. У ході круглого столу були зазначені конкретні, детальні процедури і необхідні кроки для досягнення ефективних взаємовідносин між АМКУ і бізнесом. Детально ознайомитися з інформацією можливо із змісту резолюції.

Посилання: резолюція l ЗМІ l фотографії


Розвиток прозорих взаємовідносин Антимонопольного комітету України та бізнесу: забезпечення принципів прозорості і передбачуваності

Важливим аспектом у сфері конкурентного законодавства в Україні є передбачуваність і прозорість Антимонопольного комітету України (АМКУ). Задля вирішення цього питання, Фонд розвитку конкуренції організував і провів круглий стіл, ключові теми якого були націлені на розробку стандартизованих принципів для накладення штрафів на суб’єкти господарювання за порушення правил економічної конкуренції. Фонд розвитку конкуренції зі сприянням Експертної Ради та інших галузевих експертів, внесли поправки в проект закону, поданого АМКУ.

Посилання: резюме l резолюція l ЗМІ l фотографії l відео


Антиконкурентні узгоджені дії в публічних закупівлях: погляд Антимонопольного комітету України та експертів

Антиконкурентні узгоджені дії підприємців (картелі) у вигляді змов на торгах в ході публічних закупівель призводять або можуть призвести до обмеження конкуренції і є найтяжчими порушеннями як світового, так і українського конкуренційно-антимонопольного законодавства та тягнуть за собою найсуворішу юридичну відповідальність. 17 грудня 2018 року Фонд розвитку конкуренції разом з Антимонопольним комітетом України провів семінар з питань антиконкурентних узгоджених дій в публічних закупівлях. У ході дискусій обговорювалися правозастосовні практики Київського територіального відділення АМКУ в сфері публічних закупівель та Федеральної торгової комісії США. Були розроблені рекомендації для відповідних державних органів України, з якими можливо ознайомитися нижче.

Посилання: резолюція l програма